Önder İskender Özturanlı

Önder İskender Özturanlı, 1963 yılında Söke’de doğmuş, Hacettepe Üniversitesi Felsefe Bölümü’nü bitirmiştir. Uzun yıllar gazetecilik, öğretim görevliliği ve internet sektöründe çalışmış; politika, ekonomi politik, sol düşünce, sosyo-ekonomik eşitsizlikler ve kültür politikaları üzerine çalışmıştır. Cumhuriyet, Yurt Gazetesi, T24 sitesi, Toplumcu Düşünce Enstitüsü ve başkaca birçok gazete, dergi ve internet portalında makaleler yazmış, ülkenin birçok yerindeki konferanslarda ve panellerde konuşmacı olmuştur. Investor Turkey Dergisi’nin Baş Editörlüğü’nü 7 yıl, www.bigpara.com sitesinin Genel Yayın Yönetmenliğini dört yıl sürdürmüştür. Yeditepe Üniversitesi’nde dersler veren Özturanlı halen Gedik Üniversitesi’nde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak çalışmakta, ileri eğitimlerini Prinkipo Akademi çatısı altında sürdürmektedir. Düşünce kuruluşu olan Toplumcu Düşünce Enstitüsü’nün yönetim kurulu üyesidir. KRT Kültür Televizyonunda ve Zanka TV’de yayınlanan  Aslı Astarı programının moderatörüdür. Babası, Avukat ve yazar Zeki Özturanlı, amcası ise İzmir Barosu önceki başkanlarından yazar ve avukat İskender Özturanlı’dır. Tiyatrocu Ayşenur Özturanlı ile evlidir. Ölü Davulcular İçin Solo isimli kitabı bulunmaktadır.

Kent Konseyi Başkanının Mesajı

Kent Konseyleri halkın yönetime katılmasının araçlarıdır.

Halkın kendi sorunlarına sahip çıkmasın aracı Kent Konseyleridir.

Çocuklar, gençler, kadınlar, engelliler, emekçiler yani tüm Adalılar sorunlarını Kent Konseylerinde dile getirebilirler.

Ortak çözümleri birlikte Kent Konseylerinde bulabiliriz.

Kent Konseyi genel kurullarında sorunlarımızı birlikte tartışıp, öneriler geliştirip bunları Belediyemize ve Kaymakamlığa iletebiliriz.

Kent Konseyi genel kurullarına üye olduğunuz dernekler, sendikalar ile katılabilirsiniz.

Kent Konseyinde ilgi duyduğunuz konularda birlikte çalışmak istediğiniz arkadaşlarınızla Çalışma Grupları kurabilirsiniz.

Adalı gençler ve kadınlar kendi sorunlarına çözümleri Gençlik Meclisinde ve Kadın Meclisinde tartışacaklar ve çözüm arayacaklar.

Meclislere katılın.

Mahallelerimizin sorunlarını yine biz Adalılar Mahalle Meclislerinde dile getirip, çözümünü birlikte araştıracağız.

Adalar Kent Konseyine sahip çıkın, çalışma gruplarına ve meclislere katılın.

Adalarımıza hep beraber sahip çıkalım.