’’Ada Sakini Mavi Kart’’ sahibi Adalılar için plajlardan indirim talebimiz.

’’Ada Sakini Mavi Kart’’ sahibi Adalılar için plajlardan indirim talebimiz.

Meskun mahal  adalarımızın çevresi yaklaşık 60- 70 km. dir ve her birinin 360 derece sahili olmasına rağmen Adalı hemşerilerimizin herhangi bir bedel ödemeksizin denize ulaşması ve de istifade etmesi hemen hemen mümkün olamamaktadır. Yasanın tarifine uygun olarak kamunun kullanımına açık olması gereken sahillerimiz farklı çeşitlilikte işgallerle Adalı hemşerilerimize adeta kapatılmıştır.

Yaz sezonunun yaklaşmakta olması nedeniyle tekrar gündeme gelecek olan bu sorun, hemşerilerimizin denizle buluşması, sıcak yaz günlerinde denize girebilmesi gereği hasıl olacaktır.

Adalı hemşerilerimize ‘’Ada Sakini Mavi Kart’’larını plaj girişlerinde ibraz ederek hatırı sayılır bir indirim uygulanmasını talep ediyoruz. Bu konuda Adalar Belediyemiz tarafından ruhsat verilmiş olan plaj yetkilileriyle bir an önce görüşülüp sezon başlangıcına kadar gerekli düzenlemelerin yapılmış olması doğru olacaktır.

Tarife, plajlar açıldığında geçerli olmalıdır, plajlarımızın girişlerine asılmalı, Belediye ve tüm kamusal sosyal medya hesaplarında düzenli olarak duyurulmalıdır.

ADALAR KENT KONSEYİ

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir