Adalar’ın Bayram Tatillerinde Ücretsiz Ulaşımdan Muaf Tutulması

Adalar’ın Bayram Tatillerinde Ücretsiz Ulaşımdan Muaf Tutulması

Adalar Kent konseyi günışığında çalışıp, yaptıklarını, yapacaklarını kendisine ait bütün dijital platformlarda net, açık bir şekilde yayınlamaktadır.

Adalar Kent konseyi her yıl etkin, katılımlı, gündemli, kamu-yerel yönetim-sivil toplum karşılaşmalarını sağlayan sonuç odaklı forumlar yapmaktadır.

Kent Konseyleri Yönetmeliği, Kent Konseylerinin görevini tanımlamakta, Konsey tarafından  oluşturulan görüşlerin değerlendirilmek ve karar verilmek üzere ilgili belediyeye gönderilmesini sağlamaktadır.

Altı aylık yeni çalışma döneminde Kent Konseyimiz tarafından Adalar Belediye Meclisi’ne: 

1. Nisan ayında, İmar planları ve ÖÇK altında yerel yönetimin çalışma modeli üzerine görüş ve yerel yönetim ve kent konsey olarak nasıl bir pozisyon alınacağına dair bir soru.

2. Mayıs ayında  Mezarlıklar ve mezarlık alanı ile ilgili bir talep ve öneri.

3. Haziran ayında ise bayramlarda Adalar’ın ücretsiz ulaşımdan muaf tutulması ile ilgili bir öneri sunulmuştur.

Belediye adına başkanımız Sayın Erdem Gül’e sunulan son öneri Haziran ayındaki Adalar Belediye Meclisi oturumlarında görüşülmüş ilk oturumda ittifakla kabul edilerek hukuk komisyonuna havale edilmiş, ikinci oturumda meclisten geçerek, Adalar Belediyesi tarafından görüşme ve kabul için İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisine  gönderilmiştir.

Adalar Belediye Başkanlığı’na sunulan ve görüşülmek üzere İBB Meclisine gönderilen önerimizi aşağıdaki dosyadan okuyabilirsiniz.

One response to “Adalar’ın Bayram Tatillerinde Ücretsiz Ulaşımdan Muaf Tutulması”

  1. Şefik Doğan dedi ki:

    Adalar SİT alanıdır ve bu alanlara girmek kontrollü olmalıdır. Ayrıca ülkemizdeki başka SİT alanlarına kontrolsüz giriş yoktur ve her giriş yapan ziyaretçi belli bir ücret ödemek durumundadır. Adalarda da bu uygulanmalıdır, bırakın ücretsiz ulaşımı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir