ADALAR İÇİN BULUŞUYORUZ

ADALAR İÇİN BULUŞUYORUZ

ADALAR İÇİN BULUŞUYORUZ

Yaz sezonu ve kalabalıkların artmasıyla büyük bir bölümü orman olan Adalarımızın hoyratça kullanıldığı günler yaşamaya başladık. Eşsiz doğası, kırılgan tarihi mirası ile Adalılar olarak üzerine titrediğimiz bu eşsiz yaşam alanımızda, yangın ve benzer afetlerle karşılaşılmaması neredeyse mucizelere kalmış durumda.

Adalar Kent Konseyi üzerine düşeni yaparak kurumlar arası bağlantıyı kuvvetlendirmek, merkezi ve yerel otoritelere Adalıların ve Adalar’daki sivil toplumun düşünce ve önerilerini yansıtmak, burada yaşayan her bireyin haklarını anlatmak, önerilerini ilgili yerlere iletmek ve kamuoyu baskısı oluşturmak üzere 2022 yazının ilk Forumu’nu bu konuya ayırdı.

İstisnasız herkesin konuşması, doğruları ararken yanlışların sergilenmesi, özeleştirilerin yürekli bir şekilde ortaya konulması gerekiyor.

Birlikte ve müşterek bir yol haritası ortaya çıkarmak zorundayız. Bu bizim hem doğa, çevre, insanın yaşam hakkı adına görevimiz, hem de Adalar’ın bu eşsiz coğrafyasında yaşamını sürdüren kuşaklar olarak burayı gelecek kuşaklara özenerek, koruyarak bırakmak sorumluluğumuz.

Forum sonucunda oluşacak olan program ve öneriler, bütün kurumlarla ve kamuoyu ile paylaşılacak, somut adımlar ve çalışma grupları oluşturulacak, Orman Müdürlüğü ve İstanbul Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü bizzat ziyaret edilerek raporumuz sunulacaktır.

🗓14 Mayıs Cumartesi
⏰14.30
📍Adalar Belediyesi Ek Hizmet Binası Bahçesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir