8 Mart Etkinliklerinin 1. Günü

8 Mart Etkinliklerinin 1. Günü

Sağlık Çalışanlarımızı Ziyaret Ettik

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü vesilesiyle Adalar Kent Konseyi olarak, Adalarımızda özveri ile çalışan sağlık emekçisi kadınlarımızı ziyaret ettik. Bu zorlu salgın şartlarında sağlık emekçilerinin işleri gerçekten çok zor, sağlık çalışanı olmak zor, kadın olmak zor, anne olmak zor, hepsini taşımak en zoru!

Daha adil daha eşit şartlarda, şiddet görmeden, taciz görmeden yaşamak her kadının en doğal hakkı…

Değerli sağlık emekçisi kadınlarımızın şahıslarına özel, ayrı ayrı fidan bağışlandı. TEMA Vakfı’ndan, Burdur Büğdüz Hatıra Ormanı’na birer fidan artık orada…
Emeklerinin değeri ödenmez kadınlarımızın adlarıyla hem de…
Hepsine ayrı ayrı çok teşekkür ediyoruz.
Bu özel ve anlamlı günde, bizimle olan yürütme kurulu üyelerimize, grup başkanlarımıza, konsey yetkililerine, muhtarlarımıza, değerli Başhekimimiz Salih Bilal’e, çok teşekkür ediyoruz.

Türk Kadınlar Birliği Anma Toplantısı 

Adalar’da 8 Mart’ta düzenlenen diğer etkinlik, Adalar Kent Konseyi ile Türk Kadınlar Birliği işbirliğinde düzenlenen anma idi. TKB Adalar Şubesi’nin Büyükada iskelesinde düzenlenen törene iştirak ettik. Burada toplanan Türk Kadınlar Birliği Üyeleri ve Adalı kadınlarla günün anlamı üzerine konuşmalar ve değerlendirmeler yapıldı, siyasi parti temsilcilerinin de katıldığı bu etkinlikte, Konsey, Birlik ve diğer sivil kadın inisiyatifleri ile birlikte önümüzdeki dönem Kent Konseyi Kadın Meclisinde daha aktif çalışma yönünde müşterek çalışma kararı alındı. Anmaya, İyi Parti Teşkilat Başkanı Ayşe Şakir ve Deva Partisi İlçe Başkanı Yener Parlak da katıldı.

Halk Eğitim Müdürlüğü Etkinliği

Kent Konseyi Yürütme kurulu olarak Milli Eğitim İlçe ve Halk Eğitim Müdürlüğü ile düzenlenen 8 Mart etkinliklerine katıldık. Programın ardından resim öğretmenimiz Eda Aygün ve öğrencilerinin açtığı Kadınlar gününe özel resim sergisine katıldık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir