ADALAR KENT KONSEYİ YÜRÜTME KURULU KARARI – 1 (16.01.2022)

ADALAR KENT KONSEYİ YÜRÜTME KURULU KARARI – 1 (16.01.2022)

ADALAR KENT KONSEYİ YÜRÜTME KURULU KARARI – 1 (16.01.2022)

AKK Genel Kurul tarafından 09.01.2022 günü seçilen yeni Yürütme Kurulu, 16.01.2022 tarihinde Covid mazeretli 3 kişi ve 1 genel mazeretli üyenin katılamaması nedeniyle eksik olarak toplandı.

Yürütme Kurulu’nun önceki dönem çalışmaları gözden geçirildi, yeni çalışma dönemi için müzakereler yapıldı, görev ve işbölümü için 29 Ocak tarihinde tam katılımlı Yürütme Kurulu toplantısı yapılmasına karar verildi.

İlk Yürütme toplantısında alınan kararlar;

  1. Çalışma gruplarının etkinleştirilmesine, güçlendirilmesine ve yenilenmesine, bu konuda Yürütme Kurulunun inisiyatif almasına, her bir çalışma grubu için bir Yürütme Kurulu üyesinin koordinatör olarak görev yapmasına karar verildi. Etkili çalışmalar sergileyecek yeni katılımcılarla grupların güçlendirilmesi konusunda mutabakata varıldı, bu konuda ACİL olarak çalışmalara başlanmasına karar verildi.
  2. Konsey WhatsApp gruplarındaki katılımcılar tarafından getirilen önerilerin ve Konsey’e yöneltilen eleştirilerin tamamının izlenerek özetlenmesine ve Yürütme Kurulu gündemine alınmasına karar verildi.
  3. Konsey Web sitesinin yeni Yürütme Kurul üyelerinin katkılarıyla geliştirilmesine karar verildi. Genel Kurul toplantısında ilan edildiği üzere Yürütme Kurulu kararlarının internet sitesinde şeffaf bir şekilde yayınlanmasına karar verildi.
  4. Kent Konseyi Yürütme Kurulunun, bu süreçte Adalar Belediyesi’ne, Adalar Belediye Meclisi’ne, İBB Koordinasyon Merkezi ve merkezi mülki idareye, sivil toplum ve Adalıların sorunlarını daha aktif şekilde bildirmesi konusunda prensip kararı alındı. Yeni seçilen Yürütme Kurulu’nun tüm kamu kurumlarına nezaket ziyaretleri yapmasına karar verildi.
  5. AKK bahçesinin, bahar ayları öncesinde peyzajının yapılması yönünde çalışmalara başlanarak Ada halkının kullanımına sunulması yönünde görüş birliğine varıldı. .
  6. Uyuşturucu ve madde bağımlılığı ile mücadele konusunda merkezi idarenin yaptığı tasarruflar dâhilinde, ortak etkinliklerde birlikte çalışılmasına karar verildi.
  7. Burgazada ve Heybeliada sahil şeridinde inşaatı devam etmekte olan tuvaletlerle ilgili olarak, her iki ada kamuoyunun ve sivil toplum örgütlerinin yapmış oldukları itirazların haklı olduğu konusunda ortak görüşe varıldı. Yürütme Kurulu tarafından, Adalar Belediyesi’ne, İBB’ye, ilgili kurum ve kuruluşlara bu konudaki itirazların ve yasal hakların şeffaf bir şekilde sunulmasına karar verildi.
  8. Ada içi ulaşım konusunda, özellikle öğrenci, öğrenci velileri ve 65 yaş üzeri Adalı hemşehrilerimizden gelen şikâyetlerin AKK ulaşım çalışma grubu tarafından bütün yönleri ile tartışılarak paydaşlara sunulması ve şikâyetlerin giderilmesi için baskı kurulması konusunda oy birliği ile karar alındı.

İskender Özturanlı                                 Rafet Garip                                     Yaman İrepoğlu

İbrahim Aycan                                                                        Müşerref Seçkin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir