Her çocuk eşit doğar: Eğitimde fırsat eşitliği için bir bilgisayar da sen hediye et

Her çocuk eşit doğar: Eğitimde fırsat eşitliği için bir bilgisayar da sen hediye et

Adalar Kent Konseyinin düzenlediği Eğitimde fırsat eşitliği için bir bilgisayar da sen hediye et” kampanyası çerçevesinde yönetim ve “teknik komitenin” çalışması sonucu aşağıdaki bilgileri kamuoyu ile paylaşıyoruz..

1) Hediye edilecek bilgisayarlar, 2.el bir ya da birkaç bilgisayar olabileceği gibi satın alma yoluyla yeni alınacak bir yada birkaç 2.el ya da yeni bir bilgisayar da olabilir. Tercihler tamamen hediye eden kişiye aittir.

2) Kampanya süreçlerini kolaylaştırmak amacıyla “Teknik komitemiz”;  minimum özelliklerde ve minimum maliyetli 2.el bir bilgisayar donanımını tanımlamıştır.

Ayrıca teknik komitemiz, süreçleri kısaltmak, kolaylaştırmak amacıyla uygun ve güncel piyasa şartlarında seçenek yaratmak için örnek bir teklifi de belirleyerek aşağıda ilginize sunmuştur.

Mevcut durumda tespit edilen Minimum özelliklerdeki 2. el bilgisayarın geçerlilik süresi içindeki fiyatı 750 TL’dir.

 

Örnek teklif yöntemi ile hediye edenler doğrudan ilgili teklif sahibi firma ile iletişime geçebilir ya da kendi çalışmaları ile daha avantajlı şartlarda teklifleri araştırıp bularak temin edebilir ve hediye edebilirler.

Minimum özellikli ve minimum fiyatlı bilgisayar teklifi seçeneğinin geliştirilmesi için teknik komitemiz  değerli adalılar ile hep birlikte çalışmayı talep etmektedir.

Katılımcıların desteği ile oluşan teklifler güncellenecektir. Bu konudaki katılımınızla da kampanyamızı destekleyebilirsiniz.

3) Bilgisayarlar doğrudan hediye edenden ihtiyaç sahibi
öğrenciye gönderilecektir.

4) Bilgisayarların hediye edileceği ihtiyaç sahibi öğrenciler tamamen Adalar’daki okullarımızın müdürleri tarafından belirlenecektir. Hediye edenler hangi öğrenciye bilgisayar hediye ettiklerini bileceklerdir.

Hediye edenlerin listesi kendilerinden izin alınmak sureti ile kampanya aktivitesi olarak kamuoyu ile paylaşılacaktır.

5) Hediye edilecek bilgisayardaki minimum özellikler EBA kapsamındaki çalışmaya, yani internet, video, animasyon, ses, webcam, office uygulamaları, uzun süre çalışmaya uygun monitör ve dosya arşivleme ihtiyaçlarına göre hazırlanmıştır.

Belirlenen bilgisayar özellikleri; ileri seviyeli oyun oynamaya ve ileri seviyeli grafik işleme yapan dijital donanım ve yazılım ürünlerinin kullanımına uygun değildir. Gerekli donanım ilaveleri ile ileride bu özelliklerin birçoğu ile uyumluluk sağlanabilir.

6) Tanıma uyan 2.el bilgisayarlardaki teknik destek ihtiyaçları ve arızalar için teknik komitemiz gereken yönlendirmeleri yapabilecek ve destek verebilecektir.

Yukarıda açıklanan kampanyanın her aşamasında Adalar Kent Konseyi ve teknik komitesi sadece kampanyayı destekleyici, kolaylaştırıcı ve koordinasyonunun sağlanmasına yönelik destekler için faaliyette olacaktır.
 Adalar Kent Konseyi & Kampanya Teknik Komitesi

Not: İlgili firma, teklif süresini 9 Kasım 2020 tarihine kadar uzatmıştır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir