Adalar Kent Konseyi Çocuklar İçin Bilgisayar Kampanyası Mektubu

Adalar Kent Konseyi Çocuklar İçin Bilgisayar Kampanyası Mektubu

Saygıdeğer yetkili

Pandemi şartları ve ekonomik sıkıntıların artmasıyla birlikte, çocuklarımızın iyi bir eğitim alması ve nitelikli yaşam standartlarına erişmesi zorlaşıyor. Gelecek kuşaklar bugünün kuşaklarından daha kötü şartlarda yaşamamalılar. OECD verilerine göre ülkemiz, öğrenci başına bilgisayar sahipliğinde ortalamanın altında. Eğitimin sekteye uğraması ile birlikte, ev koşullarının zorluğu, fazla nüfus ya da gelir seviyesi yüzünden bilgisayar sistemleri eski, yetersiz veya hiç yok.

Gelecek kuşakların teknolojiye, bilime ve araştırmaya erişim imkânlarının kaybolmaması adına Adalar Kent Konseyi, “Eğitimde fırsat eşitliği için bir bilgisayar da sen hediye et” kampanyası başlatmıştır. Bu kampanyada KK bünyesinde deneyimli bir teknik komite oluşturulmuştur. Bu komite öğretmenlere konuşarak minimum bir konfigürasyon standardı belirlemiştir. Bütün bu süreç, KK tarafından şeffaf bir şekilde sürdürülecek, her aşamada taraflara ve kamuoyuna bilgi verilecektir. Bilgisayarların hediye edileceği ihtiyaç sahibi öğrenciler tamamen Adalar’daki okullarımızın müdürleri tarafından belirlenecek, dağıtımında hakkaniyet ve adalet gözetilecektir.

Adalar ilçesi, mesafesindeki zorluklardan altyapıdaki problemlere, gelir kompozisyonundaki uçurumlara dek eğitimde fırsat eşitsizliğinin en yoğun yaşandığı bölgelerdendir. Özellikle kış aylarında ulaşım imkânlarının zorlaşması, gelir edinmedeki mevsimsellik kültürel bir kopuklukla birleşerek bu yoksunluğu arttırıyor.

Şirketinizde ihtiyaç fazlası yada verimlilik adına değişimini öngördüğünüz laptop yada desktop bilgisayarların kampanyamıza bağışlanması yönünde sizlere teklifte bulunuyoruz. Çocuklarımızın hayallerine ulaşması adına desteğinizi bekliyoruz.

Başlattığımız bu sosyal sorumluk projesinde kuruluşunuzu da yanımızda görmekten büyük mutluluk duyacağımızı bilmenizi isteriz. Ülkemiz eğitimine, Adalar çocuklarına ve gençlerine katkınız için şimdiden teşekkür ediyor, şükranlarımızı sunuyoruz.

 

Adalar Kent Konseyi Adına
İskender Özturanlı, Başkan.
İrtibat için teknik komite
Engin Çiydem 0532 415 76 72,
Kenan Yakut 0530 228 42 28
Krikor Trutyan 0533 243 39 94
Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir