Ekim Geçidi Sanatçı Performansı ve 29 Ekim Kutlaması

Ekim Geçidi Sanatçı Performansı ve 29 Ekim Kutlaması

Ekim ayı, bizlerin belleğinde her zaman geleceğe ilham veren Türkiye’nin aydınlanmasının resmen başladığı bir dönüm noktasıdır. Ekim bizim en sevdiğimiz aydır. Ülkenin, bu ülkenin insanının yazdığı onurlu, uzun ve büyük tarihin kurumsallaştığı, bir ülkenin doğuşunun başlangıcıdır.

Üretimden sanayileşmeye, bilimden sanata, evrensel standartlarda bir şeyler üretebilmenin, insanlığın geleceğine katkıda bulunmanın resmen başlamasıdır.


Güz günlerinin Adalara düştüğü, biz bize kalmaya başladığımız bu günlerde, Kent Konseyi Çelik Gülersoy bahçesinde Adalı Sanatçımız Gülsün Erbil’in proje liderliğinde, Adalar Belediyesi ve Kent Konseyi’nin organizasyonu ile “Ekim Geçidi” sanatçı performansı haftası düzenlenecektir.

Doksan üç sanatçının katılımıyla sanal bir sergi şöleni de 25-29 Ekim’de sizlere 14:00-18:00 arasında sunulacaktır.

Pandemi şartlarının getirdiği kalabalıklaşmadan birlikte olabilme becerisini kullanarak, mesafe ve hijyen şartlarına uygun bir şekilde sanatın sessiz ama yaşamı dönüştürücü iddiası birlikte yaşanacak ve sergilenecektir.

Ayrıca Ekim Haftası kapanış günü, 29 Ekim olacağı için o gün, aynı şartlarda ve baş başa, Kent Konseyi olarak bir 29 Ekim kutlaması düzenleyeceğiz.

Bütün Adalılara ve kamuoyuna duyurulur.

Kent Konseyi adına
İskender Özturanlı
Konsey Başkanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir