Adalar Afetleri nasıl yönetmeli? Afetlerden nasıl kaçınmalı? Afetlerin etkisini nasıl azaltmalı?

Adalar Afetleri nasıl yönetmeli? Afetlerden nasıl kaçınmalı? Afetlerin etkisini nasıl azaltmalı?
Adalar Afetleri nasıl yönetmeli? Afetlerden nasıl kaçınmalı? Afetlerin etkisini nasıl azaltmalı?

Sevgili Adalılar,

Adalar Kent Konseyi Acil Dayanışma Çalışma Grubu 13.Ekim.2020 Salı günü saat 20:00 de bütün Adalar ve adalıları çok yakında ilgilendiren bir toplantı düzenlemiştir. Toplantı Zoom uygulaması ile yapılacaktır.

“Adalar’da Afet Planı” başlığı altında üç önemli konuda, üç değerli uzman bizleri bilgilendirecek ve sorularımıza cevap verecek:  Deprem, salgın hastalık-covid 19 ve yangın.

Adalar’da Afet Planı

Deprem konusunda Sayın Prof. Dr. Haluk EYİDOĞAN(jeofizik mühendisi ve deprem bilimci), salgın konusunda Sayın Prof. Dr. Benan MÜSELLİM (göğüs hastalıkları uzmanı), Yangın konusunda ise Sayın İkram ÇELİK (Orman mühendisi, İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü, Orman Yangınlarıyla Mücadele Şube Müdürü)

Toplantının moderatörlüğünü çalışma grubu üyelerimizden Şirzat Engin yapacaktır.

Bu toplantının amacı Adalılar için bilgilendirme toplantısı olduğu kadar aynı zamanda olası afet günlerine hazırlıklı olmak için dayanışmamızı sağlamak ve artırmaktır. Adalar KK Acil Dayanışma Çalışma Grubu ve uzmanlar sizlerin öneri ve taleplerinizin derlenmesinde aracı ve kolaylaştırıcı olacaktır. Bu toplantının çıktılarının sonucunda Adalar Afet Planının esasları belirlenmiş olacaktır. İnteraktif toplantıya ister dinleyerek, ister sorular sorarak, isterseniz de öneri sunarak katılabilirsiniz.

Dayanışmamızı sağlayalım ve sürdürelim,

Ali ERKURT  (Mimar)
Adalar Kent Konseyi Acil Dayanışma Çalışma Grubu Koordinatörü

NOT: Cep telefonunuza, tablet, diz üstü bilgisayar veya masa üstü bilgisayarınıza Zoom uygulamasını indirdikten sonra toplantı saatinden önce sizlere SMS, Whatsapp mesajı veya e mail ile gelen ve ayrıca afişimizde ilan ettiğimiz zoom linkini tıklayarak toplantıya katılabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir