Burgazada Mahalle Meclisi Seçimi Yapılıyor

Burgazada Mahalle Meclisi Seçimi Yapılıyor

Burgazada Mahalle Meclisi Seçimi Yapılıyor

Adalar Kent Konseyi, Kent Konseylerinin ana damarlarından birisi olan hakiki anlamda bir mahalle meclisi oluşumunu gururla sunar, emeği geçen herkese, bu konuda büyük çabası için Burgazadalı Yürütme Kurulu üyemiz Sevgi Çekiç’e teşekkür ederiz.

Adalar Kent Konseyinin 27 Ağustos 2020 tarihinde Çelik Gülersoy Kültür ve Sanat Merkezinde yapılan Genel Kurul toplantısında Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi Sayın Sevgi Çekiç tarafından mahalle meclislerinin kurulması önerilmiş ve genel kurul delegelerinin tamamını oyları ile ve oybirliği ile mahalle meclislerinin kurulması kabul edilmişti. Aynı toplantıda kadın meclisleri ile gençlik meclislerinin kurulması da kararlaştırılmıştı. 

Burgazada Mahalle Meclisinin kurulmasına ilişkin oylama sonucunda Burgazada Mahalle Meclisi yönergesi de oybirliği ile kabul edilmişti. Kabul edilen Yönerge uyarınca 20 Eylül 2020 günü Burgazada Gönüllü Evi’nde 09:00- 17:00 saatleri arasında Burgazada Mahalle Meclisi seçimi yapılacaktır. Aday olmak isteyenler 16-18 Eylül günleri 13:00-17:00 saatleri arasında Gönüllü Evi’nde başvurularını yapabilecektir.