Adalar Kent Konseyi Bilgilendirme ve Genel Kurul Çağrısı

Adalar Kent Konseyi Bilgilendirme ve Genel Kurul Çağrısı

Adalar Kent Konseyi Bilgilendirme ve Genel Kurul Çağrısı

Kent Konseyi Yürütme Kurulu ilk olağan Genel Kurulu çağrısını, iki Genel kurulun birleşmesi suretiyle 29 Şubat 2020 tarihinde yapacağını, yasal sürenin gerektirdiği şekilde 15 gün önce hem sosyal medya hesaplarından hem de Adalar Belediyesi resmî web sitesinden duyurmuştu.

29 Şubat 2020 tarihinde Adalar Belediyesi Meclis salonunda birleştirilmiş olan Genel Kurul başladı. Açılış ve gündem haziruna okundu, divan oluşturuldu. Yönetmelik gereği, divan teşekkül etti, Kent Konseyi başkanı divan başkanı olarak oturumu başlattı. K.K. Başkanı katılımın az olması nedeniyle haziruna sorarak K.K. Genel kurulunun ertelenmesi önerisini iletti. Öneri oybirliğiyle kabul edildi. Genel Kurul’un 28 Mart 2020 Cumartesi günü saat 13:00’e ertelenmesine karar verildi.

Ancak, Mart ayında COVID 19 salgını tedbirleri arasında tüm toplantı, kongre ve benzeri etkinlikler yasaklanmış olduğundan belirlenen tarihte Genel Kurul yapılamadı.

İçişleri Bakanlığının alınan tedbirler nedeni ile yapılamayan tüm toplantıların 1-31 Ağustos tarihleri arasında yapılması kararı üzerine Kent Konseyi Genel Kurulu 27 Ağustos Perşembe günü saat 14:00’de, Kent Konseyi Çelik Gülersoy Kültür Merkezi’nde (Çınar Meydanı) sosyal mesafe ve hijyen koşulları dikkate alınarak yapılacaktır.

Genel Kurul gündemi ve bu kapsamda değerlendirmeye alınacak konular aşağıdaki gibidir.

Genel Kurul delegeleri, bir önceki seçimli genel kurulu delegeleri ve o dönemden bugüne yeni katılan dernek ve grupların temsilcilerinden oluşur.

Gündem

  1. Açılış
  2. Faaliyetlerin sunumu,
  3. Kent konseyi çalışma gruplarının tanıtımı
  4. Kent Konseyi Yönergesinin oylanması,
  5. Adalar’ı ilgilendiren temel meselelerde Adalar Kent Konseyi’nin forumları ve halka açık toplantılar konusunda bilgilendirme ve alınana kararların Genel kurulca değerlendirilmesi.
  6. Geçici yapılaşma koşulları, 1/5000 plan hazırlıkları ve özel çevre koruma alanları konularında Adalarda yapılacak çalışmalar konusunda görüşme,
  7. Ada içi ulaşım, imar, afet yönetimi gibi temel meselelerde Kent Konseyi adına Adalar Belediye meclisine götürülecek önerilerin alınması.
  8. Meclis (kadın ve gençlik) ve çalışma gruplarında, çalışmak isteyen gönüllülerinin başvurularının alınması.
  9. Bir sonraki Genel kurul tarihinin kararlaştırılması ve kapanış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir